Straipsnio nuotrauka 2015-11-17

Dažniausiai pasitaikantys rūpesčiai buityje

Draudimo bendrovės BTA užsakymu atliktas tyrimas parodė, jog dažniausiai rūpesčių buityje sukelia santechnikos gedimai. Įdomu tai, jog daugiausia šiuos nesklandumus namuose sprendžia moterys. O štai vyrai dažniau rūpinasi elektros prietaisų gedimų šalinimu.

Kas ketvirtas respondentas teigė turintis rūpesčių dėl buitinės technikos. Pastebėta, kad miesto gyventojai savo buitį palengvindami įsigyja daugiau buities technikos, įrenginių, tad nenuostabu, kad būtent jie dažniau susiduria su pastarųjų gedimais. Su šiais gedimais susijusias išlaidas pilnai ar iš dalies patengia draudimo bendrovė, jei turtas yra apdraustas.

Viena iš keturių dažniausiai pasitaikančių buities problemų apklausos metu buvo nurodyti gedimai, susiję su šildymo sistema. Ypač tai pasakytina apie senus, nerenovuotus daugiabučius, kuriuose radiatoriai tampa nesandarūs bei sukelia įvairių buitinių nepatogumų – nuo šalčio kambaryje iki išlaidų, skirtų remontui.
Kas dešimtam gyventojui tenka susidurti su spynų gedimais. Specialistai pataria, jog užstrigus ar kitaip sugedus durų užraktui geriausia išeitis – kviesti meistrą pagalbon, o ne patiems bandyti jėga „suremontuoti“ spyną.

O štai netikėtai įsijungusi turto sigalizacija priverčia sunerimti 4 proc. respondentų.

Vos 9 proc. apklaustųjų gamtinių jėgų daromą žalą įvardija kaip jiems keliančią rūpesčių. Ši problema aktualesnė kaimo gyventojams.

BTA informacija