Straipsnio nuotrauka 2015-06-15

Dažniausiai pasitaikanti nelaimė namuose - užliejimas

Kaip rodo draudimo bendrovės “Lietuvos draudimas” statistika, kasmet daugėja įvykių, kuomet užliejami butai. Priežastys – labai įvairios: netinkamai sumontuota santechnika, taupumas, neatsargus elgesys, užmaršumas. Užliejimai išlieka dažniausiai pasitaikančia nelaime butuose bei nuosavuose namuose.


Vasara – atostogų metas, kuomet namai paliekami be priežiūros. Tušti namai – grobis vagims, tačiau atsitikus nelaimei dėl vandens išsiliejimo – patiriami nuostoliai ne ką mažesni. Mat įvykis pastebimas daug vėliau negu jis nutiko, o tai reiškia, jog vanduo paprastai būna pridaręs daug didesnės žalos – drėgmė prasiskverbusi po grindų danga, įmirkę medinės baldų konstrukcijos, blogas kvapas ar įsimetęs pelėsis. Užliejimo tikimybė yra tiek naujos, tiek senos statybos namuose, nors  pastaruosiuose ji didesnė dėl vamzdynų nusidėvėjimo, kur išlieka didelė vandentiekio ir kanalizacijos trūkimo grėsmė.


Paprastai nuostolis trūkus žarnai ar sprogus santechnikos vamzdžiui nėra itin didelis. Vidutinė užliejimo atveju žala turtui, pasak “Lietuvos draudimo” statistikos – apie 300 Eur. Tačiau ši suma ženkliai išauga, jeigu nukenčia kaimynai. Nepaisant to, jog draudimo įmoka užliejimo atveju yra keliasdešimt kartų mažesnė už galimus nuostolius, vos kas penktas Lietuvos gyventojas yra įsigijęs turto draudimą bei civilinės atsakomybės draudimą (naudingą, kai žala padaroma kitiems asmenims; užliejimo atveju – kaimynams). Mes gi, norėtume atkreipti skaitytojų dėmesį, jog draudimo bendrovės besidraudžiantiems savo namų turtą, už simbolinę įmoką dažniausiai suteikia ir žalos, padarytos kitiems, atlyginimo garantiją – t.y. civilinės atsakomybės draudimą. Visada tuo pasidomėkite kreipdamiesi į draudiką, o kvalifikuotas draudimo brokeris pats Jums tai pasiūlys.

 

Lietuvos Draudimo informacija