Straipsnio nuotrauka 2014-07-29

Dažniausia Lietuvos atostogautojų draugija - šeima

Lietuvoje gyvena stiprių šeimos ryšių vienijama visuomenė. Įsibėgėjant atostogų sezonui atlikta apklausa parodė, kad dažniausiai šią vasarą poilsiausime šeimos narių draugijoje.

Draudimo bendorvės „PZU Lietuva“ užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 45 proc. gyventojų atostogas praleis su sutuoktiniu, beveik 30 proc. – su vaikais, dar 12 proc – su giminaičiais. Ir tik 18 proc. teigė atostogausią su draugais, o 13 proc. ilsėsis vieni.

Su sutuoktiniais dažniausiai ilsėsis 26-55 metų žmonės, vaikai sudarys draugiją žmonėms iki 45 metų. Vyrenio amžiaus žmonės ilsėsis arba vieni, arba su suaugusių savo vaikų šeimomis.

„Tyrimo duomenys parodė, kad Lietuvoje šeimas sieja glaudūs santykiai – apie 20 proc. namų ūkių kartu gyvena trys kartos – seneliai, tėvai ir vaikai. Galima būtų teigti, kad toks stiprus šeimos narių ryšys nulemtas ekonominių sunkumų. Tačiau pasirinkimas kartu su šeima, vaikais, tėvais praleisti ir atostogų laisvalaikį leidžia teigti, kad šeimas sieja kur kas glaudesni ryšiai ir interesai“, - teigia „PZU Lietuva“ Standartinių rizikų skyriaus vadovė Gitana Beinorienė.

Jos teigimu, atostogos šeimos rate toli gražu nesietinos su ekonominiu faktoriumi ir nuostatomis, kad atostogauti su šeima pigiau.

„Paaiškėjo, kad kuo aukštesnės žmonių pajamos, tuo dažniau jie renkasi atostogas su šeima. Iš tiesų suorganizuoti visos šeimos poilsį kartu nėra taip paprasta ir pigu. Kur kas pigiau atostogauti vienam ar kartu su draugais, tačiau tokių poilsiautojų yra tik apie 30 proc. Visos kitos šeimos linkusios taupyti lėšas atostogoms ir ilsėtis kartu“, - teigė G. Beinorienė.

Tiesa, ji atkreipė dėmesį į tyrime išryškėjusią tendenciją, kad būtent atostogoms šeimos labiausiai pristinga pinigų. Apie lėšų poreikį atostogoms pasisakė daugiau nei ketvirtadalis apklaustųjų.

„PZU Lietuva“ atstovės teigimu, Lietuvos gyventojai būtent šeimos atostogoms būtų linkę išleisti daugiau, jei tik atsirastų papildomas biudžetas. G. Beinorienės įsitikinimu, prasidėjęs atostogų sezonas tampa išskirtiniu šeimų bendravimo periodu, kuomet giminės turi daugiau galimybių ir laiko, kurį gali praleisti kartu.

„PZU Lietuva“ užsakymų visuomenės nuomonės tyrimą atliko „Spinter tyrimai“.

PZU informacija