Dar kartą apie saugumą kelyje šaltuoju metų laiku
Deja, tačiau posakis “žiema užklupo netikėtai” taikytinas ne tik kelininkams, kuriems kasmet priekaištaujama dėl nepakankamo pasiruošimo pernakt pasikeitusioms oro sąlygoms, tačiau ir automobilių vairuotojams, kurie, regis, keletą kartų per metus pamiršta vairavimo įgūdžius ir kaskart, pasikeitus sezonui, iš naujo juos tobulina. Suprantama, kai jauni vairuotojai, bandantys savarankiškai įveikti pirmąją žiemą, nepakankamai įvertina savo gebėjimus ar susiklosčiusią situaciją kelyje ir patenka į eismo įvykį. Tačiau draudimo bendrovė “ERGO Insurance”, analizuodama savo statistinius duomenis, pažymi, jog autoįvykių dažnis keičiasi priklausomai nuo sezono net ir įgudusių vairuotojų tarpe. Tai reiškia, jog žmonės perdėm pasitiki savimi. Tą byloja ir statistika. Draudimo bendrovės teigimu, dėl slidžios kelio dangos eismo įvykių skaičius padidėja 8, o draudimo išmokos – net 26 kartus.
Siekdama atkreipti vairuotojų dėmesį į vairavimą pasikeitus oro sąlygoms, draudimo bendrovė, kartu su „BMW vairavimo akademijos“ instruktoriumi D. Jonušiu, dar kartą aptaria esminius dalykus, kuriuos derėtų prisiminti, vairuojant žiemą:
- saugus greitis. Pravartu pasikliauti ne tik kelio ženklais, bet ir, važiuojant nedideliu greičiu, išbandyti kelią patiems – lengvai stabtelti siekiant įvertinti dangos slidumą. Pagrindinė klaida, pasak D.Jonušio, yra per didelis greitis slidžiu keliu.
- atidumas. Jis ypač reikalingas tamsiuoju paros metu ir važiuojant slidžiu keliu. Patariama laikytis didesnio nei įprastai atstumo nuo priekyje važiuojančio automobilio.
- stabdymas iš anksto ir perjungiant pavaras į žemesnes. Staigus stabdymas užblokuoja ratus ir automobilis tampa nebevaldomas. Todėl patariama stengtis numatyti keletą žingsnių į priekį vertinant situaciją kelyje. Stabiliausi automobiliai slidžiame kelyje yra keturiais ratais varomi. Kuomet automobilis pradeda slysti, tinkamiausias būdas stabdyti – tai perjungti pavaras į žemesnes. Staigiai stabdant stabdžius didėja tikimybė apsisukti ir nuslysti nuo kelio.
- geras matomumas. Valant apledėjusį ar apsnigtą automobilį, svarbu nuvalyti ne tik priekinį automobilio stiklą, bet ir šoninius langus, veidrodėlius, galinį stiklą bei stogą.
- techninė automobilio būklė ir kokybiškos padangos. Tai garantuoja žymiai saugesnį vairavimą bei minimalią avarijos tikimybę. Tačiau šaltuoju metų periodu patariama turėti ir papildomos įrangos, padėsiančios ekstremaliose situacijose: kastuvą, šiltų rūbų, tempimo lyną.
Mėgstantiems ekstremalų vairavimą, “Ergo Insurance” primena, jog su autovįvykiu susijusios išlaidos nėra atlyginamos, kai įvykis fiksuojamas ne kelių eismui skirtoje teritorijoje pavyzdžiui, lenktynių trasoje ar ant užšalusio ežero.
ERGO Insurance informacija