Straipsnio nuotrauka 2022-10-03

Būsto draudimas – kas iš tiesų svarbu

Vis dažniau siautėjančios gamtos stichijos, įsisukę ilgapirščiai ar išsiblaškęs kaimynas gali pridaryti finansinių nuostolių ir žalos jūsų turtui. Apsisaugoti nuo nenumatytų išlaidų tokiais atvejais padėtų turto draudimas.

Kad turtas ne tik būtų apdraustas, bet ir nereiktų išlaidauti, labai svarbu iš anksto įsivertinti, kurios rizikos iš tiesų jums yra aktualios.

Į ką vertėtų atkreipti dėmesį draudžiant savo būstą ar peržiūrint jau turimą draudimo sutartį:

1. Kompleksinis būsto draudimas susideda iš trijų dalių: pastato (nekilnojamo turto), namų turto ir civilinės atsakomybės draudimo. Jei draudžiate ne viską kartu, atidžiai įsivertinkite, ar tikrai kažkuri iš šių draudimo apsaugų jums nėra aktuali, pavyzdžiui:
•    jei neturėsite pastato (nekilnojamo turto) draudimo, o kaimynai  užlies jūsų būsto sienas, draudimas tokiu atveju neatlygins sienų  ar grindų remonto;
•    jei neturėsite namų turto draudimo, turto vagystės ar kito draudiminio įvykio atveju, draudimo bendrovė nuostolių neatlygins. Norėdami, kad jums brangūs daiktai būtų apsaugoti, būtinai pasirinkite ir namų turto apsaugą;
•    jei neturėsite civilinės atsakomybės draudimo, o jūsų bute trūkus vamzdžiui bus užlietas kaimyno butas, arba privačiame name užsiliepsnojus jūsų garažui liepsna persimes pas kaimynus – šiuos nuostolius teks atlyginti jums patiems.

2. Draudimo bendrovei būtina suteikti kuo tikslesnę informaciją apie draudžiamo turto būklę ar naudojimą, nes dėl netikslios informacijos draudimo bendrovė gali atsisakyti padengti patirtus nuostolius.

3. Rekomenduojame peržiūrėti senesnes nei 3 metų draudimo sutartis. Tikėtina, kad per šį laiką statybų/remonto kainos jau bus pasikeitę, todėl verta peržiūrėti draudimo sutartyje numatytas draudimo sumas, kad ištikus nelaimei jos sąžiningai atlygintų patirtus nuostolius.

4. Išsisaugokite brangesnių daiktų įsigijimo dokumentus bei pasidarykite jų nuotraukas (kompiuterių, televizorių, mobiliųjų telefonų, buitinės technikos ir pan.). Neturint įsigijimo dokumentų gali būti sunku įrodyti, kad šis turtas priklausė jums.

5. Pasitikrinkite, ar apdraustas turtas, esantis už buto/namo ribų. Pavyzdžiui, jei savo kieme ar terasoje nuolat laikote kepsninę, lauko baldus ar kitus lauko daiktus, būtinai tai paminėkite savo draudikui, kad jis galėtų numatyti, jog draudimo sutartis tikrai apims ir šių daiktų apsaugą nelaimės ar vagystės atveju. Jei lauke laikote daiktus, kurie neskirti laikyti lauke, jų nuostolių draudimas gali neatlyginti.

6. Jei įsirengėte saulės elektrinę – apie tai informuokite savo draudiką, kad jis pasirūpintų, jog draudimas apims ir jos apsaugą.

7. Atsitikus draudžiamajam įvykiui neretai būna aktuali ir skubios pagalbos namuose paslauga – pasitikrinkite, ar ji yra įtraukta į jūsų turimą draudimo sutartį.

Drausdamiesi būtinai palyginkite bent kelių draudimo bendrovių pasiūlymus

Skirtingų draudimo bendrovių turto draudimo sąlygos dažnai gali ženkliai skirtis. Draudimas.lt svetainėje galite rasti skirtingų draudimo bendrovių pasiūlymus bei sąlygas ir jų palyginimą vienoje vietoje.

Jei norite pasikonsultuoti, įtraukti papildomų rizikų ar tiesiog turite klausimų, visuomet galite pasitarti su mūsų draudimo specialistais, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią variantą.

Sužinoti draudimo įmoką galite čia. Jei turite klausimų – susisiekite su mūsų draudimo specialistais el. paštu info@draudimas.lt.