Straipsnio nuotrauka 2018-12-12

Būkime supratingesni prieššventinio laikotarpio spūstyse

Šventinis laikotarpis visiems tampa iššūkiu ne tik perkant dovanas, bet ir dalyvaujant eisme. Draudimo bendrovės pastebi, jog gruodį, ypatingai prieššventiniu laikotarpiu, susiformuoja daugiau eismo spūsčių gatvėse. Todėl šis laikas pareikalaus didelės kantrybės ir geranoriškumo iš vairuotojų.

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto kompleksinių žalų skyriaus vadovas Modestas Žilionis primena, jog šventinių spūsčių dauguma vairuotojų bando išvengti ir gudrauti naudodamiesi viešajam transportui skirtomis eismo juostomis: „Dažnai vairuotojai bando išvengti spūsties, šia juosta nuvažiuoja iki sankryžos ir tuomet, blokuodami kelią kitoms ja judančioms transporto priemonėms, bando persirikiuoti į juostą, kuria jam priklauso važiuoti“. Šios eismo juostos yra skirtos tik viešajam transportui, taksi ar daugiau nei 4 žmones vežantiems automobiliams, o bandymas aplenkti susidariusi kamštį tokiu būdu, Jūs ne tik užkertate kelia, bet ir sukuriate dar vieną spūstį.

Vis dėlto, derėtų tokiu metu būti supratingesniems ne tik skubantiems vairuotojams, bet ir visiems likusiems. Kaip Gjensidige draudimo bendrovės specialistas pastebi, spūstyse svarbu laikytis vadinamojo eismo „užtrauktuko“ principo: „Kai vienoje iš tos pačios eismo juostų atsiranda kliūtis ar eismas ja yra negalimas, vairuotojai paslaugiai turėtų įleisti po vieną automobilį prieš save. Šis principas įtvirtintas ir Kelių eismo taisyklėse. Beje, jis puikiai veikia ir kitais atvejais: kai iš greitėjimo juostos srautas įsilieja į pagrindinį kelią arba net tada, kai automobiliai iš kiemų ar kitų šalutinių kelių įvažinėja į lėtai pagrindiniu keliu judantį intensyvų transporto priemonių srautą“.

Taip pat, prieš persirikiuojant į kitą eismo juostą ar įvažiuojant iš šalutinio kelio, žalų specialistas pataria užmegzti akių kontaktą su kitu vairuotoju. Tokiu būdu spėsite įvertinti ar šis vairuotojas įleis Jus į norimą eismo juostą ir laiku sustabdys transporto priemonę: „Išvažiuojantiems iš šalutinių gatvių ir sukantiems į kairę patarčiau įvažiuoti į kelią tik įsitikinus, kad pagrindiniu keliu važiuojantis automobilis lėtina greitį ir ketina praleisti. Įvertinkite situaciją, ar netapsite neišvengiama kliūtimi iš kairės važiuojančioms transporto priemonėms, jei pajudėsite į pagrindinį kelią ir būsite priversti sustoti, kai važiuojantieji pagrindiniu iš dešinės jūsų neįleis“.
Prieššventinis laikotarpis pareikalaus kiekvieno iš mūsų susikaupimo ir tarpusavio supratimo, transporto priemonių srautas keliuose bus intensyvus, o ir oro sąlygos gali būti nedėkingos saugiai dalyvauti eisme. Tad norime Jums priminti – visi šiuo laikotarpiu skubėsime, būkime draugiškesni ir nesukurkime aplinkybių avarinėms situacijoms susiformuoti. Atliktas vienas geras darbas visada grįžta su kaupu, todėl praleiskite nors vieną prieš Jus bandanti į kelią įvažiuoti automobilį ir pastebėsite, jog susilauksite padėkos.

Vienas iš pagrindinių ir Lietuvoje prigijusių padėkos ženklų eisme yra trumpam įjungti avarinės signalizacijos žibintus. „Kelių eismo taisyklėse tikrai nesurastume tokios šių įspėjamųjų signalų naudojimo paskirties, bet šis veiksmas yra tapęs vienu dažniausių padėkos būdų mūsų gatvėse. Prieššventinėmis savaitėmis šiam maloniam gestui progų rasime labai daug“, – pastebi M. Žilionis.

Gjensidige informacija