Straipsnio nuotrauka 2016-08-10

Bagažo draudimas padeda nemaloniose situacijose

BTA, remdamasi savo bei Statistikos departamento duomenimis, praneša, jog maždaug 20 proc. Lietuvos gyventojų renkasi skrydį lėktuvu. Draudimo bendrovė atkreipia dėmesį, jog pasirinkus šią kelionės transporto priemonę, keliautojai susiduria su rizika netekti bagažo ar atgauti jį apgadintą. Ir tokie incidentai nutinka santykinai dažnai. Nepriklausomai nuo kelionės krypties. Netekti asmeninių daiktų rizikuoja tiek keliaujantys į kaimynines valstybes, tiek ilgais maršrutais – į JAV, Afrikos ir Azijos šalis.

Tokiais atvejais, žinoma, situaciją palengvina bagažo draudimas. Dažniausiai bagažas draudžiamas 1000 Eur sumai.

BTA atstovas A.Žilėnas pastebi dvi bagažo draudimo įsigijimo bangas. Viena jų – tai vasaros sezonas, kai ypač padaugėja kelionių po Europos valstybes. Kita gi, - bandymai ištrūkti į priešingo klimato šalis: vasarą į sniegu nuklotus kraštus, o žiemą – pasišildyti saulės spinduliuos. Dėl nemalonių situacijų, susijusių su bagažu, keliautojas gali likti be tinkamo apavo, rūbų ir inventoriaus, skirtų jo poilsiui.

A.Žilėnas, suprasdamas, kad šimtu procentų apsisaugoti nuo bagažo sugadinimo ar praradimo, galimybių nėra, visgi, pataria imtis visų įmanomų priemonių jo apsaugai: rakinti spyneles, lagaminą įvynioti į polietileninę plėvelę kuo storesniu sluoksniu. Ilgapirščiai, iš pirmo žvilgsnio įvertinę, kad bandydami atrakinti lagaminą užtruks ilgėliau, gali nesiryžti tokiam žingsniui ir ieškoti lengvesnio grobio.

Kita vertus, ne tik vagys atidaro lagaminus. Oro uoste bagažą tikrinantys tarnautojai, kilus įtarimams dėl viduje esančio turinio, turi teisę bagažą iškraustyti ir įsitikinti jame esančių daiktų saugumu aplinkai bei atitikimu oro uosto taisyklėms.

Įdomu tai, jog avialinijų bendrovės neskelbia statistikos apie įvykius, kuomet nukenčia keleivių bagažas. Dalis tokių situacijų išsprendžiama iš karto ir be draudimo bendrovės ar vartotojų teisių įsikišimo.

Didžiausia suma, kurią šiemet BTA sumokėjo klientui už jo su bagažu susijusius rūpesčius, siekė 500 Eur.

Draudimo bendrovės BTA informacija, šaltinis www.bta.lt