Straipsnio nuotrauka 2016-11-23

Automobilio paruošimas artėjant žiemai

Artėjant šaltajam sezonui, draudimo bendrovės pateikia sąrašą transporto priemonės dalių, kurių nepakankama priežiūra žiemos metu gali sukelti skaudžių pasekmių. Tinkama automobilio priežiūra užtikrina ne tik ilgesnį jo eksploatavimo laiką, bet ir didesnį saugumą kelyje.

Automobilio įranga Paruošimas
Aušinimo skystis

Jei jis nėra pritaikytas šaltoms oro sąlygoms, gali užšalti. Tai neigiamai įtakoja automobilio variklio darbą, o sugedus pastarajam – galimos didelės išlaidos, susijusios su variklio remontu. Be to, aušinimo skystis apsaugo variklį nuo užšalimo ir net korozijos.

Akumuliatorius

Kai oro temperatūra artėja prie nulio laipsnių ar nukrenta dar žemiau, automobilio akumuliatoriui tenka didesnis darbinis krūvis. Jį dar labiau apkrauna salono šildymas, šviestuvų darbas, kurie tampa aktualūs trumpėjant dienoms. Atkreiptinas dėmesys, jog esant žemai temperatūrai, akumuliatoriaus elektrinė talpa sumažėja, todėl jis greičiau išsikrauna. Serviso meistrai gali įvertinti, ar akumuliatorius patikimas ir atlaikys žiemą, ar, visgi, reikėtų jį keisti nauju.

Stabdžių sistema Tinkamai veikianti stabdžių sistema sumažina skaudžių auto įvykių pasekmių tikimybę. Šaltuoju sezonu, kai kelio danga tampa slidi dėl lietaus ar sniego, stabilumo vairuojant bei saugumo stabdant suteikia sklandžiai veikianti ABS sistema.
Alyva

Tinkamai parinkta ir laiku keičiama automobilio alyva, mažina detalių sudilimą, sumažina trintį. Trintis ir korozija yra pagrindinės grėsmės variklio detalėms.

Stiklų valymo skystis

Turėtų būti pasirenkamas tik toks, kuris yra neužšąlantis. Pastebima, jog vairuotojai vis dar labai dažnai renkasi netinkamą stiklų valymo skystį pagal metų sezoną. Žiemą, vairavimo sąlygos ir taip yra apsunkintos, o blogas matomumas dėl nenuvalyto lango gali tapti lemiama priežastimis nelaimės atveju.

Taip pat nepatariama užšalusių langų valyti valytuvais. Tokiu atveju derėtų ledą nugramdyti specialiu gremžtuku, naudoti purškiklį, kuris atitirpina šalną, ledą arba luktelti, kol automobilio salonas sušils ir langai patys atitirps.

Kuro bakas

Rekomenduojama, kad jis būtų kuo labiau pilnas. Mat priešingu atveju, ant kuro bako sienelių susidaro kondensatas, kuris neigiamai veikia kuro padavimo sistemą.

Vairuotojai, vairuojantys dyzelinius automobilius, turėtų žinoti, jog dyzelinas pilamas atsižvelgiant į sezoniškumą: žieminis arba vasarinis. Pastarojo įpylus į kuro baką, kai temperatūra lauke siekia nulį laipsnių ar žemiau, automobilis gali neužsivesti.

Padangos Vienareikšmiškai patariama rinktis tokias, kurios atitiktų sezoną. Žieminės padangos pasižymi geresniu sukibimu su kelio danga dėl minkštesnio mišinio gumos, todėl vairavimas žiemą tokiomis padangomis yra stabilesnis bei saugesnis.
Sandarinimo gumos ir spynelės

Jas patariama sutepti specialiu tepalu ar purškikliu, kurie apsaugo nuo užšalimo.

 

ERGO Insurance informacija