Straipsnio nuotrauka 2016-07-15

Automobilio nepavogė. Bet apvogė.

Šį kartą straipsnis apie tai, kokios automobilio detalės labiausia masina ilgapirščius. “ERGO Insurance” atstovo R. Bieliausko teigimu vien jų bendrovėje per šiuos metus užfiksuoti 260 automobilių detalių vagysčių atvejai.

Vogtų detalių tendencijos keičiasi. Šiuo metu populiariausia tarp ilgapirščių – navigacinė įranga. Ji randama kone kiekviename automobilyje ir vis dar nesunkiai realizuojama antrinėje rinkoje. Populiarėjanti navigacinės įrangos paklausa lemia ir jos pasiūlą.

Tačiau ir be šios automobilyje įmotuotos įrangos, vagys turi iš ko rinktis. Tai ir oro pagalvės, vairas, veidrodėlių stiklai, žibintai. “ERGO Insurance” didžiausia atlyginta nuostolių suma, kai buvo pavogtos automobilio detalės, siekė apie 16 tūkst. eurų.

Bene populiariausios tarp vagių yra „BMW“ ir „Audi“ transporto priemonės. Vagys sėkmingai darbuojasi išmontuodami multimedijos įrangą, veidrodėlius, ratų gaubtus ar pačius ratus, firminius ženkliukus, valstybinius numerius, katalizatorius.

Siekant kuo greičiau įvykdyti apiplėšimą, vagys, išmontuodami tam tikras automobilio detales, apgadina ir kitas transporto priemonės dalis. Kitaip tariant, ne visais atvejais pasitelkiamos išmanios technikos, galinčios palengvinti vagystę, bet neretai pasitaiko, kai pačiu primityviausiu būdu – išlupant – detalės pavagiamos.
“ERGO Insuranve” pažymi, kad visais atvejais, nukentėjus nuo ilgapirščių, privalu pranešti policijai. Priešingu atveju gali būti nesklandumų siekiant gauti draudimo išmoką remiantis Kasko draudimo sutartimi.

Policijai pranešti rekomenduojama net ir tais atvejais, kai transporto priemonė apgadinama iš chuliganiškų paskatų. Neseniai vieną tokių atvejų draudimo bendrovė fiksavo, kai ant gatvėje palikto stovėti automobilio stogo sumanė pašokinėti pro šalį keliavę asmenys.

Ergo Insurance informacija