Straipsnio nuotrauka 2016-05-30

Aušinimo sistemos sutrikimai – tipiška „vasarinė” automobilio problema

Praėjusių metų vasarą pagalbos kelyje prireikė 563-ims vairuotojams. Ir tai – tik vienos iš draudimo bendrovių „ERGO Insurance“ duomenys. Daugiausia tokių įvykių užfiksuota rugpjūtį – populiariausią vasaros atostogų mėnesį. Būtent karštuoju sezonu automobiliams tenka įveikti tūkstančius kilometrų kaitinant saulei. O tai nemenkas iššūkis visoms transporto priemonės sistemoms, ypač, kai automobilis nėra naujas.

Labiausiai nukenčia aušinimo sistema. Dažniausiai variklis perkaista ar įtrūksta aušinimo skysčio žarnelės stovint transporto spūstyse, kurios ypač dažnos savaitgaliais – penktadieniais, kai iš miestų važiuojama į kurortus, sodybas, kaimus ir sekmadieniais – kai grįžtama namo. Kartais pastebima, kad po stovinčiu automobiliu pritekėję skysčio. Tai taip pat gali būti ženklas, jog aušinimo sistema nėra tvarkinga.

Automobilio variklio temperatūros pokyčius rodo salone esantis skydelis. Kai rodykė byloja apie temperatūros padidėjimą ar įtartinai svyruoja – privalu imtis priemonių, kad variklis atvėstų: sustoti ir palaukti, kol automobilis atvės, patikrinti aušinimo skysčio bakelį ir pan.

Viena iš tipinių “vasariškų” automobilių problemų – incidentai, susiję su padangomis. Todėl ERGO dar kartą atkreipia dėmesį į tai, jog svarbu turėti atsarginį ratą, ypač, kai numatoma ilga kelionė. Ties, kuriems sudėtinga pakeisti ratą labai praverčia skambutis pagalbą kelyje teikiančiai įmonei (ši paslauga dažnai parduodama su automobilio kasko draudimu).

Karščiai taip pat gali turėti neigiamos įtakos elektronikos ar kompiuterinėms sistemoms. Šiuo atveju trasporto priemonė gali ir visai neužsikurti.

Labai svarbu, kad automobilis būtų nuolat prižiūrimas, reguliariai tikrinama jo techninė būklė. Tokiu atveju išvengiama nesklandumų kelyje arba bent jau jų tikimybė sumažinama iki minimumo.

ERGO Insurance informacija