Straipsnio nuotrauka 2024-02-19

Augantis gyventojų susidomėjimas būsto draudimu po gaisrų tragedijų

Naujausi incidentai, susiję su gaisrais daugiabučiuose didmiesčiuose, išaugino Lietuvos gyventojų domėjimąsi būsto draudimo paslaugomis. Remiantis „Lietuvos draudimo“ statistika, šių metų sausio mėnesį, lyginant su ankstesniais metais, fiksuojamas 34 proc. naujų būsto draudimo sutarčių padidėjimas, o draudimo įmokų suma išaugo net 54 proc.

„Lietuvos draudimo“ atstovas Raimondas Geleževičius pastebi, kad ypač aktyvūs draudimo sutarčių sudarytojai yra didžiųjų miestų – Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio – gyventojai. Regionuose, pavyzdžiui, Marijampolėje, Kėdainiuose, Utenoje ir Rokiškyje, taip pat užfiksuotas reikšmingas sutarčių skaičiaus šuolis. Be to, ryškiai išaugo internetu sudaromų būsto draudimo sutarčių skaičius, kuris šiame laikotarpyje padidėjo keturgubai.

R. Geleževičius pažymi: „Neseniai įvykę gaisrai atvėrė gyventojų akis į netikėtumo ir nenuspėjamumo faktorių, pabrėžiant, kad draudimas yra būtinas norint apsisaugoti nuo netikėtų nelaimių. Nepaisant to, šiuo metu apie 40 proc. Lietuvos gyventojų yra apsidraudę savo būstą.“

Draudimo specialistas taip pat atkreipia dėmesį į augančias gamtos sukeltas grėsmes, vandens potvynių padidėjimą ir gaisrų žalas, kurios kelia rūpestį būsto savininkams. Pagal „Lietuvos draudimo“ duomenis, kasdien fiksuojama apie 100 įvairių žalų atvejų, susijusių su būsto ir namų turto draudimu, o dienos išmokų suma siekia 83 tūkst. eurų.

Renkantis būsto draudimą, R. Geleževičius pataria konsultuotis su draudimo profesionalais ir apsvarstyti pagrindines draudimo rūšis: pastatų, namų turto ir civilinės atsakomybės draudimą. Jis pabrėžia, kad svarbu žinoti ir nedraudžiamuosius atvejus, tokie kaip ilgalaikis aplinkos poveikis, estetiniai defektai, planiniai remonto darbai, garantiniai gedimai, nekokybiški statybos darbai ir pasikartojantys nuostoliai dėl tos pačios priežasties.

Ekspertas ragina gyventojus, turinčius būsto draudimą, reguliariai peržiūrėti savo sutartis, ypač atsižvelgiant į turto vertės pasikeitimus ar naujai įsigytą turtą. Tai leis užtikrinti, kad draudimo apsauga visapusiškai atitiktų jų poreikius ir suteiktų reikiamą finansinę saugumo jausmą.

Parengta pagal AB "Lietuvos draudimas" informaciją