Straipsnio nuotrauka 2019-03-27

Ar verta skubėti keisti žiemines padangas?

Patyrusiems vairuotojams tai ne naujiena, tačiau naujiems vairuotojams tai vis dar išlieka dilema – kada  gi pasikeisti šaltojo sezono padangas ir pasiruošti šiltajam sezonui? Kaip ir numatyta Kelių eismo taisyklėse (toliau KET) žieminės padangos keičiamos nuo balandžio 1 dienos. Tačiau draudimo bendrovės siūlo neskubėti ir padangas keisti įvertinus oro sąlygas.

Kaip sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Transporto priemonių draudimo skyriaus vadovas Rimvydas Pocius balandžio pradžioje dar reikėtų tikėtis gamtos staigmenų. Visada gali pasikartoti tokie netikėtumai kaip sniegas gegužę. „Tuomet fiksavome daugiau smulkių techninių eismo įvykių. Buvo akivaizdu, kad vairuotojai to nesitikėjo ir buvo nepasiruošę.“ – prisimena Ergo draudimo bendrovės atstovas.

Pasak draudimo bendrovių, vairuotojai gan anksti ima džiaugtis atšilusiu oru bei pagerėjusiomis oro sąlygomis, todėl retai įvertina minimalius, bet tikėtinus oro pasikeitimus. Kaip pastebi draudimo specialistai, per greitas atsipalaidavimas bei padangų keitimas neretai remia skaudžius nutikimus. R. Pocius teigia, jog praėjusiais metais dėl balandžio mėnesį grįžusių žiemiškų orų kai kurie vairuotojai ne tik spėjo pasikeisti padangas į vasarines, bet ir sugrįžti prie žieminių. Taip vairuotojai ne tik rizikavo savo ir aplinkinių saugumu, bet ir išleido nemažai pinigų, tam, kad greičiau pasiruoštu kitam vairavimo sezonui.

Dėl šios priežasties, draudimo bendrovės rekomenduoja nedaryti tos pačios klaidos ir neskubėti keisti padangų artėjant numatytam terminui. „Balandis iš tiesų dar gali pasižymėti permainingais orais. Nors dienos ir būna šiltos, tačiau naktį temperatūra gali nukristi iki nulio. To pakaks, kad susiformuotų plikledis, o ant juo padengto kelio vasarinė padanga tiesiog nesukibtų su paviršiumi ir automobilis būtų sunkiai kontroliuojamas.“ – pastebi Ergo draudimo bendrovės specialistas.
Žinoma, KET reikalavimai aiškiai apibrėžia, jog dygliuotomis padangomis galima važinėti iki balandžio 10 dienos, todėl dažniausiai vairuotojai nerimauja praleisti numatytą terminą. Vis dėlto, jei žiemiški orai tęsiasi, Susisiekimo ministerija gali pratęsti važinėjimo su dygliuotomis padangomis terminą. Todėl R. Pocius pataria, jog pirmiausia derėtų sulaukti patikimų ilgalaikių sinoptikų prognozių, tuomet tinkamai įvertinus situaciją keisti transporto priemonės padangas.

Draudimo bendrovės specialistai taip pat pastebi, jog pasitaiko ir tokių vairuotojų, kurie nesilaiko KET reikalavimų ir padangas pasikeičia anksčiau nei numatytas terminas. Toks KET reikalavimų nesilaikymas lemia, jog vairuotojai tik padidina tikimybę patekti į eismo įvykį, bei gali prarasti teisę gauti draudimo išmoką.

„Jeigu automobilio padangos neatitiks KET reikalavimų, įvykus avarijai draudikas atsisakys mokėti išmoką. Jei esate kaltininkas, nukentėjusiajam žala bus atlyginta, bet analogiška suma bus išsireikalauta iš jūsų regreso tvarka. Kasko minėtomis aplinkybėmis taip pat negalios“, – akcentuoja Ergo draudimo bendrovės atstovas R. Pocius.

Dėl šios priežasties, draudimo ekspertas pataria tinkamai įvertinti kylančias rizikas bei suvokti, jog svarbiausia yra saugumas. Kitaip sakant, nuo Jūsų priimtų sprendimų priklauso ne tik jūsų, bet ir kitų eismo dalyvių saugumas, todėl stebėkite orų prognozes ir neskubėkite keisti padangų siekiant išvengti baudos.

Ergo informacija