Straipsnio nuotrauka 2018-11-20

Ar jaučiatės ramūs dėl savo būsto saugumo?

Keičiantis sezonui ir orams visiems iškyla naujų iššūkių ir uždavinių, todėl vis mažiau susimąstome ar jaučiamės saugūs dėl savo būsto. Vis dėlto, Gjensidige draudimo bendrovės atliktas tyrimas apie visuomenės saugumo jausmą dėl sveikatos, gyvybės, turto ir finansų rodo, jog Lietuvos gyventojai jaučiasi gan saugūs dėl savo būsto. Net 78 procentai visų respondentų patvirtino, jog jaučiasi ramūs dėl savo būsto.

„Nuolat atliekame tyrimus ir analizuojame Lietuvos visuomenės saugumo pokyčius. Pastarieji rezultatai rodo, kad dėl savo būsto Lietuvos žmonės šiemet išreiškė daugiausiai optimizmo. Dėl namų jie jaučiasi saugesni nei prieš dvejus metus. Kiekvienas iš mūsų neabejodamas pasakytų, kad didžiausias turtas yra būstas. Kai jis nekelia žmonėms nerimo, jie gali dėmesį sutelkti į profesinę veiklą, santykius su šeima ir gerovės kūrimą. Saugumas dėl namų yra vienas svarbiausių dalykų žmonių socialiniuose santykiuose. Jis taip pat parodo visuomenės socialinę sveikatą, kuri, džiugu pabrėžti, kasmet stiprėja“, – pastebi draudimo bendrovės „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Gilesnė šio tyrimo analizė parodė, jog mažiau nerimo dėl nekilnojamo turto jaučia didmiestyje gyvenantys žmonės, nei gyvenantys kaimuose. Kaip sako draudimo specialistas M. Jundulas: „Gali būti, jog tai susiję su nuomone, kad įvykus nelaimei mieste pagalba atvyks greičiau. Be to, didmiesčiuose labiau bijoma vagių, kaime – su ugnimi susijusių nelaimių“. Žinoma, svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog mažesniuose miestuose žmonės daugiausia gyvena nuosavame name, kur tenka rūpintis ne tik būstu, bet ir stogu, aplinka, šildymu ir kitais buities dalykais. „Šių žmonių atsakomybės spektras yra platesnis nei butų gyventojų. Tad ir rūpesčio dėl saugumo kaimo gyventojai jaučia daugiau“, – pastebi ir Gjensidige draudimo bendrovės vadovas.

Taip pat pastebėta, jog saugiausiai dėl nuosavo būsto jaučiasi 18–25 metų Lietuvos gyventojai, net 89 procentai respondentų. Kaip sako M. Jundulas: „Dauguma jų dar nėra įsigiję savo namų, gyvena nuomojame būste ar pas tėvus, todėl jaučiasi visai saugūs“. Kartu, draudimo bendrovės specialistas atkreipia dėmesį, jog saugumo jausmas gali būti siejamas ir su gaunamomis pajamomis. Kuo gyventojų pajamos didesnės, tuos ramiau dėl būsto jaučiasi turto savininkas: „Saugiausiai jaučiasi tie, kurie uždirba daugiausiai. Didesnes pajamas gaunantys Lietuvos žmonės namų saugumu rūpinasi iš anksto, naudoja įvairias tai užtikrinančias priemones, taip siekdami išvengti galimos nelaimės, o ne kovoti su skaudžiais jos padariniais“ – sako Gjensidige draudimo bendrovės vadovas.

Vis dėlto, nepriklausomai nuo amžiaus ar pajamų, pastebimas ir bendras žmonių sąmoningumo augimas dėl jų turto saugumo. Gyventojai vis dažniau atkreipia dėmesį kokias būsto apsaugos priemones renkasi ir kokiais būdais nori apsaugoti savo turtą. Su tuo sutinka ir M. Jundulas: „Žmonės dėmesingiau renkasi būsto apsaugos priemones, buityje naudoja kokybiškesnes medžiagas ir įrenginius. Nuo gegužės privalomi dūmų detektoriai visuomenėje priimti gana palankiai. Jie turėtų žmonėms ne tik suteikti daugiau saugumo, bet ir padėti išsigelbėti bei sumažinti nuostolius turtui“. Todėl norime tik pasidžiaugti, jog gyventojai vis dažniau susimąsto ir rūpinasi savo turtu nei anksčiau, bei priminti, jog kartu pasirinkę ir turto draudimą - galėsite jaustis visiškai saugūs ir ramūs.

Gjensidige informacija