Straipsnio nuotrauka 2017-06-28

Ar Baltijos šalių verslininkai rūpinasi draudimu?

„Gjensidige“ draudimo bendrovės užsakymu „Spinter tyrimai“ atliko verslo atstovų nuomonės apklausą, kuri buvo vykdoma lygiomis dalimis apklausiant daugiau nei 600 respondentų visose trijose Baltijos šalyse. Jos metu buvo siekiama išsiaiškinti įmonių vadovų požiūrį į draudimo poreikį įmonės turtui ir darbuotojams. Atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, jog Lietuvos verslininkai daugau dėmesio skiria įmonių turtui ir automobiliams, nei rūpinasi pas juos dirbančiais žmonėmis. Vos 35 procentai verslininkų Lietuvoje yra pasirūpinę darbuotojų saugumu. O lyginant pastaruotius trejus metus, šis procentas tik mažėjo.

Latvijoje darbuotojus yra apdraudę 40 proc. bendrovių vadovų, o Estijos verslo atstovai darbuotojų saugumu rūpinasi mažiausiai – vos 16 proc. darbdavių yra apdraudę savo darbuotojus.

Remiantis tyrimo rezultatais, svarbiausias ir labiausiai saugomas įmonių turtas yra automobiliai. Kaip teigia  draudimo bendrovės „Gjensidige“ generalinis direktorius Marius Jundulis, verslininkams, kasko draudimu apdrausti automobiliai atneša mažesnius finansinius nuostolius, todėl tai jiems suteikia daugiau finansinio saugumo. Daugiausiai dėmesio automobiliams skiria Lietuvos verslininkai – net 72 procentai. Latvijoje 69 procentai verslininkų draudžia automobilius kasko draudimu, o Estijoje 67 procentai visų verslininkų.

„Transporto priemonių draudimas Lietuvoje yra viena populiariausių draudimo rūšių. Rizika, kad kažkas negero atsitiks įmonės automobiliams yra labai akivaizdi ir aiškiai suvokiama. Tuo tarpu darbuotojo sveikata, darbingumas, motyvacija yra sunkiau išmatuojami. Vis dėlto darbuotojų kuriama vertė yra žymiai didesnė negu galimi nuostoliai automobiliams”, – kalbėjo M. Jundulas. Galima tik pastebėti, jog darbdaviai vis dar per mažai pastebi, jog darbuotojų pastangos ir indėlis į verslą yra daug svarbesnis ir didesnis nei turimo automobilio ar pastato, nors neretai sunkiau ir išmatuojamas.

Draudikai pastebi, jog verslininkai yra linkę per daug pasitikėti „Sodros“ išmokomis, todėl skiria mažai dėmesio savo darbuotojų draudimui. Kol kas, fizinis turtas jiems yra svarbesnis, nes šio turto apsauga ir draudimu reikia rūpintis jiems patiems, o darbdavių saugumu rūpinasi kitos institucijos. Taip turto ir automobilių draudimas sulaukia daugiau dėmesio nei patys darbuotojai.

Lietuvos atveju, tyrimas atskleidė, jog 52 procentai visų apklaustųjų yra pasirūpinę turto draudimu, na o 61 procentas bendrovių vadovų yra apdraudę įmonę verslo civilinės atsakomybės draudimu. Iš visų respondentų vos 6 procentai apklaustųjų pareiškė, jog visiškai nedraudžia savo verslo, Latvijoje šis skaičius dvigubai didesnis, o Estijoje siekia net 18 procentų, kurie nesirūpina verslo saugumu.

Gjensidige informacija