Straipsnio nuotrauka 2016-05-11

Apie motociklų bei motorolerių sukeliamas avarijas

Prasidėjus šiltajam metų sezonui, kaip ir kasmet gatvėse pasirodo motociklų ir motorolerių vairuotojai. Įprasta manyti, jog jie – potenciali grėsmė automobilių vairuotojams, tačiau “ERGO Insurance” bendrovės statistiniai duomenys byloja ką kita. Tik 1-nu atveju iš 3-jų, kuomet autoįvykyje dalyvaja motociklas ar motoroleris, aplinkybių kaltininku pripažįstamas būtent dviratės transporto priemonės valdytojas.

„ERGO Insurance“ Lietuvoje Transporto žalų administravimo skyriaus vadovas R.Bieliauskas sako, jog tai, kad motociklininkai yra nedrausmingi bei dažnu atveju pažeidinėja kelių eismo taisykles tėra mitas. Iš tiesų, būtent jie daug dažniau nukenčia dėl kitų eismo dalyvių neatsargumo.

Per 2015 m. pavasario – rudens (kovo – spalio) mėnesius bendrovėje užregistruoti 54 eismo įvykiai, kuriuose viena iš nukentėjusių šalių – motociklas ar motoroleris. Išanalizavus statistinius duomenis paaiškėjo, jog tik trečdalio avarijų kaltininkų yra būtent dviračių vairuotojai.

Didžiausią išmokėtą kompensaciją motociklo vairuotojui R. Bieliauskas įvardija 9600 eurų, kurie buvo skirti „Harley-Davidson“ savininkui. Už praėjusiais metais draudiminius įvykius, kuriuose viena šalių - motociklų ar motorolerių savininkai - atlyginta apie 70 tūkst. eurų.

Dviratės transporto priemonės laikomos lygiavertėmis eismo dalyvėmis, tad ir nelaimingų atsitikimų kelyje priežastys labai panašios, kaip ir avarijose, kuriose dalyvauja automobiliai. Tai saugaus atstumo ar dešinės rankos taisyklės nesilaikymas, pagrindinio kelio nepasidalijimas.

Pastebėta, jog motociklai avarines situacijas sukelia dažniausiai tuomet, kai neatsargiai lenkia kitas transporto priemones kelyje.

ERGO Insurance informacija