Straipsnio nuotrauka 2016-06-29

15-metis visateisis vairuotojas kelyje? Taip, jei jis – motorolerio vairuotojas

Asmenys, sulaukę 15 metų amžiaus ir išlaikęs vairavimo teorijos egzaminą (praktikos egzamino – nereikia), įgyja teisę vairuoti AM kategorijos transporto priemones, kurių viena – motoroleriai. Būtent jų padaugėja gatvėse šiltuoju metų periodu.

Motorolerių vairuotojai – tai specifinė vairuotojų kategorija, nes visateisiu eismo dalyviu tampa paauglys, o ir statistika byloja, kad šių transporto priemonių vairuotojai – patys jauniausi. Būtent vairuotojo amžius įtakoja jo elgesį kelyje – polinkį labiau rizikuoti, mažiau paisyti kitų eismo dalyvių, staiga manevruoti. Tai sukelia pavojingas situacijas, nepaisant to, jog iš pirmo žvilgsnio motoroleris – saugi transporto priemonė dėl savo riboto greičio ir galingumo. Dažniausiai avaringas situacijas, kuriose bent vienas eismo dalyvis – motoroleris, sukelia būtent pastarųjų vairuotojai. Per praėjusius metus užfiksuota 42 tokie autoįvykiai.

Labiausiai keliuose neatsargūs 19-24 metų jaunuoliai. Nepaisant to, jog motoroleris pritaikytas važiuoti iki 45 km per valandą greičiu, dažnai pasitaiko, kad jaunieji vairuotojai savavališkai didina variklio galią. Taip didindami ir riziką susižeisti ir sužeisti kitą kelyje.

Daugiausiai motorolerių registruota Vilniaus ir Kauno apskrityse, mažiausiai - Birštono savivaldybėje.