Straipsnio nuotrauka 2022-08-23

10 patarimų, kaip apsaugoti namus, kai išvyksti atostogauti?

Vasara – tai ne tik atostogų metas, bet ir vagišių aktyvumo pikas, nes namai palikti be priežiūros yra lengvas pasipelnymo šaltinis. Tad jei ruošiatės iškeliauti, pasirūpinkite savo namų ir jame esančio turto saugumu.

1. Pasistenkite, jog namai atrodytų taip, lyg juose kažkas gyvena

Tušti namai yra masalas vagims, todėl svarbu, kad jie tokie neatrodytų. Reikėtų pasirūpinti, jog kažkas karts nuo karto ateitų ir išimtų laiškus iš pašto dėžutės, užtrauktų ir atitrauktų užuolaidas, įjungtų ir išjungtų šviesas. Beje, galima įsigyti laikmatį ir nustatyti jį taip, jog šviesos automatiškai įsijungtų vakare ir išsijungtų ryte. Jei išvykstate ilgesniam laikui, paprašykite draugų ar kaimynų nupjauti veją, nes ataugusi žolė – ženklas, jog namai palikti be priežiūros.

2. Užrakinkite visas duris ir langus

Nors tai atrodo savaime suprantama, daugybė žmonių skubėdami į oro uostą palieka pravirą langą ar neužrakintas duris. Nepamirškite užrakinti garažą, rūsį bei kitas pagalbines patalpas. Taip pat reikėtų pasirūpinti lauko ir sodo įrankių saugumu, nes jie gali pagelbėti vagims įsibrauti į jūsų namus. Paslėpkite kopėčias, kad jomis niekas negalėtų pasinaudoti.

3. Pasirūpinkite papuošalų ir kitų vertingų daiktų saugumu

Visus brangiai kainuojančius daiktus paslėpkite saugioje vietoje, kad net ir įsilaužimo atveju, ilgapirščiai jų negalėtų rasti. Seifas  - bene geriausias sprendimas šioje situacijoje, todėl tikrai verta į jį investuoti.

4. Įsigykite signalizaciją

Signalizacija gali ženkliai sumažinti įsibrovimo į namus riziką. Namų apsaugos sistemų yra pačių įvairiausių, todėl tikrai įmanoma įsigyti tokią, kuri ne tik bus tinkamiausia jūsų namų saugumui, bet ir atitiks jūsų biudžetą.

5. Neafišuokite savo atostogų planų

Būkite atsargūs ir savo socialinių tinklų profiliuose neskelbkite apie savo atostogų planus. Bet kokią jūsų užuominą apie išvykimą gali pastebėti vagišiai, kurie tikrai nepraleis progos užsukti lengvo grobio. Verčiau palaukite, kol grįšite ir tuomet pasidalinkite savo atostogų akimirkomis.

Beje, venkite dalintis atostogų planais apsipirkinėdami parduotuvėse ar gerdami kavą kavinėje, nes vagių yra visur. Nugirdę jūsų pokalbį, jie gali pasekti jus iki namų ir sužinoti jūsų namų adresą.

6. Paprašykite kaimynų pagalbos

Jei dar nesate susipažinę su savo kaimynais, puiki proga tai padaryti prieš išvykstant atostogauti. Pakalbėkite su jais ir paprašykite atidžiau stebėti jūsų namus bei informuoti jus, jei pamatytų ką nors neįprasto. Beje, grįždami iš atostogų nepamirškite parvežti jiems lauktuvių.

7. Išjunkite vandenį

Namų saugumas – tai ne vien tik saugojimasis nuo įsibrovimo. Vanduo taip pat gali pridaryti daug žalos. Todėl net ir prastai užsuktas ar lašantis čiaupas per kelias savaites gali aplieti namus. Prieš išvykdami, užsukite visą vandens sistemą, nes tai padės išvengti užliejimo.

8. Atjunkite visus elektros prietaisus

Palikdami elektros įrenginius įjungtus ar neatjungę jų nuo įkrovimo, rizikuojate ne tik gauti dideles sąskaitas už elektrą po atostogų, bet ir sukelti gaisrą. Norėdami viso to išvengti, pilnai atjunkite visus elektros prietaisus.

9. Ankstyvas skrydis

Jei jūsų laukia skrydis anksti ryte, o iki oro uosto vykstate nuosavu automobiliu, venkite iš vakaro palikti lagaminus automobilyje. Nors tai žymiai palengvintų pasiruošimą ryte, tai taip pat lengvai atkreiptų ilgapirščių dėmesį ir sukeltų įtarimą, kad išvykstate atostogų. Tad geriau anksčiau atsikelti ryte ir pasiruošti kelionei.

10. Pasirūpinkite būsto draudimu

Būsto draudimas leis jums pasirūpinti savo namų saugumu, todėl prieš atostogas nepamirškite apsidrausti. Namų draudimas suteiks papildomą apsaugą ir leis ramiai atostogauti.

Šie patarimai neabejotinai padės geriau pasiruošti atostogoms, todėl galėsite jomis mėgautis nesukdami galvos dėl namų saugumo.